בלוגים

חוקים משלו / הבלוג של יואב בורוביץ'

ה-NBA מוכרחה לדרוש שלוש שנות מכללות

רבים מהעילויים הצעירים מגיעים לליגה מוקדם מדי. זה פוגע ב-NBA ובעיקר במכללות. לקראת הדראפט הקרוב

בחיים לא ראיתי את מרקל פולץ משחק כדורסל. היו בעבר בחירות ראשונות בדראפט (פולץ צפוי להיבחר ראשון) שלא ראיתי משחקים אבל הם היו מעטים מאוד. זה רע מאוד שחולה כדורסל כמוני לא ראה את בחירת הדראפט הראשונה במשחק (ואני לא מדבר על היי לייטס ביוטיוב). מדוע לא ראיתי את פולץ משחק? כיוון שבישראל משודרים מעט מדי משחקי מכללות. ועדיין, המכללות הטובות משודרות לא מעט במהלך העונה ובוודאי במהלך טורניר ה-NCAA. אבל פולץ לא שיחק במכללה בכירה (וושינגטון). למעשה, היא אפילו לא העפילה לטורניר הגמר. אז לא ראיתי את פולץ. ואין ספק שזה מפחית באופן משמעותי את ההתלהבות שלי מהדראפט הקרוב.

וחבל, כי אמור להיות דראפט טוב מאוד. ראיתי כמה מעמיתיו של פולץ לצמרת הגבוהה. לונזו בול, שצפוי להיבחר שני או שלישי, לא הרשים אותי יתר על המידה. מג'וש ג'קסון מקנזס דווקא התלהבתי, בעיקר מהאתלטיות הפסיכית ומהגיוון במשחקו (שהלוואי שייתרגם ל-NBA, היכן שלעתים גיוון דווקא עומד לשחקן לרועץ, כיוון שהליגה "מחפשת" תכונה או שתיים בלבד שהשחקן עושה מצוין). ראיתי גם את הרכז של קנטאקי, דאהרון פוקס (מרשים ביותר) ועוד כמה שחקנים שצפויים להיבחר בחצי הראשון של הסיבוב הראשון.

מרקל פולץ
טוויטר | מרקל פולץ
להמשך הפוסט

לא נמחק ולא נמחל - ישראל אשמה בחטיפת הילדים

כשמדינה לא באה חשבון עם עברה היא ממשיכה לשאת באשמה

18תגובות

פרשת חטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן לא התחילה היום; היא ידועה כבר עשרות בשנים. אני זוכר שכילד צעיר, ואני כיום בן 42, אבא שלי סיפר על ילדותו במרכז תל אביב בשנות ה-50; ואיך כמה מחבריו הטובים היו בנים למשפחות אשכנזיות אבל שחומי עור ובנים יחידים והדיבורים שסבבו אותם כבר אז; בבגרותו, כבר כמעט לא היה לו ספק שהם היו ילדים חטופים. 

הכל היה ידוע. הן למי שידיהם היו במעל (והיו רבים ביותר) והן לאלה שידיהם היו נקיות - הם עדיין חיו במדינה הזו וידעו מה מתרחש בה - ולמרות כל זאת, דבר משמעותי טרם נעשה. עד היום אף אדם שהיה מעורב בפרשת החטיפות וההסתרה, והיו כנראה אלפים רבים, לא נכנס לכלא. יתר על כן, אף אדם לא נענש בגין אחת הפרשות המזעזות בתולדות מדינת ישראל. 

500 ילדים תימנים מחכים למתנות חנוכה במחנה חאשד ליד עדן, תימן, ב-1949
דוד אלדן / לע"מ
להמשך הפוסט

מי צריך כל כך הרבה כדורגל בקיץ אחד?

עודף הטורנירים והמשחקים הלא חשובים בקיץ פוגע בענף ובעניין שהוא יוצר

תגובות

בימיים אלה נערכים שני טורנירי כדורגל, כביכול יוקרתיים, אפילו עם כוכבים רבים - ועדיין יש בהם עניין מועט מדי לציבור הרחב, כולל חובבי כדורגל די שרופים. ברגע שיש טורניר עם כוכבים גדולים שלא מעניין את הציבור הרחב אין טעם לערוך טורניר זה. ולמרות זאת, פיפ"א עדיין חושבת שחשוב מספיק לערוך את גביע הקונפדרציות ברוסיה, שנה לפני המונדיאל. 

אחד התירוצים לעריכת הטורניר: בדיקה של מוכנות המדינה המארחת והוועדה המארגנת לפני האירוע הגדול. אבל האם בשביל זה צריך להטריח את כריסטיאנו רונאלדו ונבחרת גרמניה? האם חשוב לערוך משחקים בינלאומיים באצטדיונים שרחוקים מלהיות מלאים כאשר גם בטלוויזיה זוכים משחקים אלה כמעט בכל העולם לרייטינג זערורי? 

נבחרת גרמניה
WOLFGANG RATTAY/רויטרס
להמשך הפוסט

מדוע אין דיון במורשת בניון?

מחד, הוא עשה קריירה אירופית מרשימה ביותר. מאידך, כבר שבע שנים הוא כמעט ולא פוגע. הגיע הזמן לחזור אל יוסי בניון

2תגובות

יש להעריך את יוסי בניון על כך שבגיל 37 שנים, לאחר קרוב ל-20 שנים ככדורגלן בוגר, הוא עדיין דבק במשחק, במקצוע ואינו רוצה לפרוש. ייתכן כי זו אהבת המשחק המפעמת בו; ייתכן כי זה החשש מה"חיים לאחר הכדורגל", תופעה שלא מעט כדורגלנים מתבגרים חוששים מפניה. כך או כך, בניון בוחר להמשיך, להתאמן מדי יום בשמש הקופחת, בלחות וגם בגשם; ולשים עצמו בסיטואציה שבה התהילה וההצלחה אינן מובטחות. בניון ספג בשנים האחרונות לא מעט ביקורות ומפלות. אפילו הקהל פנה נגדו. גם מקום בהרכב כבר ממש לא מובטח לו. ועדיין, הוא בוחר להמשיך. וגם לא עבור כסף גדול במיוחד בהשוואה לסכומים שהשתכר בעבר, ואפילו בעבר הקרוב.

ולכן, אני מוריד את הכובע בפני בניון. מעטים כוכבי העל הישראלים שבחרו לדבוק בקריירה גם בגיל כה מתקדם ותחת תנאים לא פשוטים כלל וכלל. אפילו בלי מועדון בית שיהווה מבחינתם בית חם.

יוסי בניון
שרון בוקוב
להמשך הפוסט

חמישה שינויי חוקה שיעזרו לכדורגל

כדי לשפר את המשחק ואת חוויית הצפייה פיפ"א תהיה מחוייבת לשינויים מרחיקי לכת

14תגובות

פיפ"א אמנם מנסה לשפר את משחק הכדורגל כאשר היא מציעה לבחון חדש כמה חוקים אך סביר להניח כי גם אם השינויים הללו יתקבלו תהיה להם השפעה חיובית זניחה על המשחק, וזה במקרה שההשפעה תהיה חיובית. 

נכון שכדאי לאכוף טוב יותר את זמן הנטו של המשחק אבל האם שחקן שמוסר לעצמו בעת ביצוע בעיטה חופשית או פנדל שלא ניתן לבעוט את הריבאונד שלו אלה רעיונות כל כך טובים? 

מסי חוגג את השער בדקה ה-90
OSCAR DEL POZO/אי־אף־פי
להמשך הפוסט